Daugiau pardavimų su mažesnėmis atsargomis. Knygos „Isn't it obvious?“ apžvalga

atsargos knygos toc Aug 09, 2021

Praėjusią savaitę sutikau kokių 9-10 metų berniuką, kuris manęs paklausė... Oi, kiek užsimiršau, kad nesu Prezidentas ir berniuko nesutikau. O sutikau vieną buvusį kolegą, kuris paklausė, kodėl mano knygų apžvalgose tiek mažai Goldratt‘o (o ir šiaip TOCinių) knygų. Nors jau publikavau pačios žinomiausios Goldratt‘o knygos „Tikslas“ apžvalgą, taip pat rašiau pačio Goldratt‘o nuomone reikšmingiausios jo knygos „Pasirinkimas“ apžvalgą, bet dar liko nemažai jo knygų, kurios kol kas nepaminėtos. Tai reikią šią spragą užpildyti.

Šiandien pristatau dr. E.Goldratt knygą, verslo romaną „Isn‘t It Obvious?“ (Argi tai ne akivaizdu?). Autoriaus nuomone, ši knyga turėjo tapti mažmenai ir distribucijai tuo, kuo „Tikslas“ tapo gamybai – paskata keistis ir įsidiegti TOC principus.

Ši knyga skiriasi nuo “Tikslo” ne tik savo tema ("Tikslas" – apie gamybą, o ši knyga apie mažmeną ir distribuciją), bet ir parašymo stiliumi. Jeigu Tikslas buvo rašomas kaip romanas, tai „Ar tai ne akivaizdu?“ – kaip filmo scenarijus. Todėl pati knyga skaitosi dinamiškiau, net sakyčiau, vaizdingiau. Ir nieko keisto, nes knygos bendraautoriai Ilan Eshkoli ir Joe BrownLeer yra profesionalūs scenaristai.

Knyga atitinka klasikinį filmo šabloną – pradžioje herojus susiduria su rimtu iššūkiu – namų tekstilės parduotuvės sandėlį užlieja vanduo, ir parduotuvei tenka dirbti su labai mažu sandėliu (ir mažomis atsargomis). Tačiau parduotuvės rezultatai ne tik nesuprastėja, bet ir reikšmingai pagerėja. Tai herojui leidžia iš naujo įvertinti įprastines distribucijoje galiojančias taisykles bei įsitikinimus. Keletas jo atradimų:

1. Daugiau atsargų neužtikrina didesnių pardavimų
2. Prognozės nėra realybė. Tai tik spėjimas (educated guess)
3. Užsakinėti reikia pagal pardavimus (suvartojimą), ne pagal prognozes
4. Pagrindines atsargas reikia laikyti centriniame sandėlyje (pereiti nuo stūmimo prie traukimo)
5. Svarbiausia – prekių turėjimas (availability), o tik po to apyvartumas (inventory turns).
6. Min-max būdas neužtikrina nei atsargų turėjimo, nei apyvartumo

Naująsias taisykles pritaikęs ne tik vienoje parduotuvėje, bet visame tinkle, herojus pasiekia puikių rezultatų. Na, bet nieko kito ir nesitikime.

TOC atsargų ir tiekimo grandinės valdymo principus detaliau galima atrasti knygoje „Pasirinkimas“.

Kaip visada, knygoje yra daugiau nei viena tema. Joje yra ir įdomių įžvalgų rizikos investuotojams (venture capital investors).

O paskutinis knygos paragrafas gali būti netgi dr.Eli Goldratt‘o vadinamas vienu svarbiausių jo palikimų.

Šios knygos lietuvišką vertimą "Ar tai neakivaizdu?" galima įsigyti už tikrai puikią kainą čia>>>.

Bet siūlau pasinaudoti proga ir įsigyti su knyga „Pasirinkimas“.

Knygos "Isn't It Obvious?" originalą galima įsigyti čia>>.

Daugiau knygų apžvalgų:  https://www.amverklubas.lt/blog?tag=knygos.

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.