Knygai "TIKSLAS" - jau 36 metai

gamyba knygos toc Sep 11, 2020

1984 metais knygynų lentynas pasiekė Izraelio fiziko dr. E.Goldratt knyga „The Goal“ (Tikslas). Neperdedant galima teigti, kad ši knyga pakeitė pasaulį – ji ne tik pakeitė daugelio įmonių bei žmonių gyvenimus, bet sukūrė visiškai naują literatūros žanrą. Tai buvo pirmasis verslo romanas. Šioje knygoje labai paprastai, grožinio romano stiliumi, pristatyta tuo metu revoliucinė gamybos planavimo ir valdymo metodika. Ši knyga buvo įtraukta į žurnalo TIMES įtakingiausių praėjusio amžiaus verslo knygų 25tuką greta tokių šedevrų kaip M.Gerber’io “Verslo Mitas” ar S.Covey’jaus “7 efektyvių žmonių įpročių“. Prieš 20 metų “Tikslas” pasirodė ir lietuvių kalba.

Nepaisant to, kad knygai jau 36 metai, tačiau ji ir toliau išlieka daugelio žymiausių universitetų bei verslo mokyklų studentams privalomų skaitinių sąrašuose. Ši knyga išleista daugelio pasaulio šalių, o Japonijoje net 15 savaičių išbuvo labiausiai perkamų knygų 10-tuke. Japonai netgi išleido šią knygą japoniškų komiksų (Manga) stiliumi. Vėliau adaptuota komikso versija buvo išleista ir anglų kalba. O „Amazon.com“ kompanijos įkūrėjas ir vadovas Jeff Bezos reikalauja, kad visi kompanijoje dirbantys bet kurios grandies vadovai perskaitytų „Tikslą“.

Pats knygos autorius mėgdavo juokauti, kad „Tikslas“ yra tapęs gamybininkų „biblija“. Juk dauguma gamybininkų šią knygą skaitė bei sutinka su knygoje pateiktomis idėjomis, tačiau tik nedaugelis tomis idėjomis vadovausi kasdieniniame gyvenime.

Per tuos 35 metus knygoje „Tikslas“ pristatyti gamybos valdymo principai išaugo į atskirą organizacijų valdymo ir tobulinimo metodiką – Apribojimų Teoriją (ang. Theory of Constraints TOC). Tą metodiką ėmė įvairios įmonės ir organizacijos – nuo smulkių įmonėlių iki tokių gigantų kaip Boeing, Tata Steel ar Microsoft. Ši metodika tinka ne tik versle. Ją puikiai naudoja įvarios viešojo sektoriaus organizacijos – ligoninės, teismai, mokyklos, valstybinės institucijos.

Tačiau toks populiarumas turi savo kainą. Per tą laiką Apribojimų Teorija apaugo įvairiausiais mitais ir legendomis. Todėl neretai vadovų įsivaizdavimas apie Apribojimų Teoriją būna labai netikslus. O juk neįmanoma priimti teisingų sprendimų remiantis neteisingomis žiniomis. Todėl džiaugiuosi, kad TOC sprendimų rengiami gamybos valdymo mokymai visada sulaukia susidomėjimo iš gamybininkų (daugiau informacijos čia>>>). 

Jeigu dar neskaitėte knygos "TIKSLAS", tuomet ją galite įsigyti ne tik popieriniu/elektroniniu formatu, bet ir audioknygos forma. Jei abejojate, ar knyga tikrai įdomi, tuomet galite parsisiųsti pirmą knygos skyrių nemokamai čia>>

Lietuvių kalba:

E.Goldratt "Tikslas" (knyga) >>>

E.Goldratt "Tikslas" (audioknyga) >>>

Anglų kalba: 

E.Goldratt "The Goal: A Process of Ongoing Improvement" (knyga)>>>

E.Goldratt "The Goal: A Process of Ongoing Improvement" (audioknyga)>>>

 

 Daugiau knygų apžvalgų: https://www.amverklubas.lt/blog?tag=knygos 

  

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.