Būti vadovu būna sunku. Knygos "Hard thing about hard things" apžvalga

Dauguma knygų apie verslo kūrimą ir vystymą pasižymi ryškiu optimizmu. Net ir  mano pristatyta knyga „The CEO Next Door“, nors ir paremta ilgamečiais tyrimais, neišvengė duoklės optimizmui. Tačiau tie, kurie patys turi verslus ar dirbą samdytais vadovais, puikiai žino, kad ten – viršuje – tikrai ne viskas rožėmis klota. Kažkada teko išgirsti komentarą:

Visiems žinomas faktas “ilgametis vadovavimas kenkia sveikatai ir formuoja blogą charakterį”. Vadovai žymiai trumpiau gyvena išėję į pensiją.

Tokie argumentai, kaip „visiems žinomas faktas“, nėra labai įtikinantys, bet turime sutikti, kad komentare tikrai yra dalis tiesos. Verslo valdymas - ne tik laimėjimai ir kalbos per motyvacines konferencijas, bet ir bemiegės naktys, ir klaidos, ir sunkūs sprendimai, ir netgi vienatvės jausmas, kai negali su niekuo įmonėje pasikalbėti ar pasitarti.

Apie šituos ir kitus sunkius verslo valdymo dalykus ir rašo savo knygoje „The Hard Thing About Hard Things“ (Sunki tiesa apie sunkius dalykus) Ben Horowitz. Lietuviško vertimo leidėjas knygą pavadino "Sudėtingi dalykai sudėtingais laikais". Knygos autorius dirbo kartu su Marc Andreessen Netscape startuolyje. Po neeilinės kompanijos sėkmės ir dar įspūdingesnio žlugimo, įkūrė savo kompaniją Loudcloud. Šios kompanijos gyvenimas irgi buvo panašus į amerikietiškus kalnelius. Galiausiai kompanija persivadino į Opsware ir 2007 metais ją nupirko Hewlett Packard už 1.6 milijardo JAV dolerių. Šiuo metu Ben'as kartu su Marc Andreessen valdo investicinį fondą, kuris investuoja į naująsias technologijas.

Šioje knygoje pristatyta „tamsioji“ vadovo darbo pusė. Tai, apie ką daugelis vadovų nutyli, nes tokios situacijos bei nuotaikos neatitinka populiariųjų „sėkmingų vadovų“ įvaizdžio. Tačiau visi vadovai susiduria su ta puse. Kas ta tamsioji pusė, paklausite ? Ogi situacijos, kuomet atsiranda WFIO (we‘re fucked it‘s over) jausmas. Arba kai reikia atleisti iš darbo savo draugą. Kaip neparodyti savo panikos darbuotojams, kai įmonės ateitis kabo ant plauko. Benas yra didelis repo muzikos fanas, todėl visų skyrių pavadinimai – dainų pavadinimai.

Ši knyga – tai šaltas realizmo dušas tiems, kad gyvena iliuzijomis, kad verslas – tai smaugus pasivaikščiojimas. Visgi, nepaisant niūriosios knygos pusės, skaitytojui ji suteikia pasitikėjimo savimi. Juk jei tokie žymūs ir sėkmingi verslininkai atsiduria panašiose situacijose, tai gal aš irgi nesu visai kvailas ? Ši knyga puiki atsvara ir papildymas anksčiau pristatytai knygai „The CEO Next Door“.

Tikrai rekomenduoju šią knygą visiems, kurie dirba (ar nori dirbti) bet kokį vadovaujantį darbą.

Knygą galite užsisakyti iš Amazon’o pagal šią nuorodą: „The Hard Thing About Hard Things

Knygos audioversiją galite užsisakyti iš Audible pagal šią nuorodą: „The Hard Thing About Hard Things

Ir žinoma, jei dar neužsisakėte, tai rekomenduoju užsisakyti mano knygą “Nuo Amato prie Verslo. Pradžia“. 

Daugiau knygų apžvalgų:  https://www.amverklubas.lt/blog?tag=knygos.

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.