E46. Metinis planavimas ir biudžeto sudarymas

Kiekvienų finansinių metų paskutinį ketvirtį didžiosiose kompanijose beigi biudžetinėse įstaigose prasideda kasmetinis ritualas, kuris vadinasi metinis „biudžetavimas“. Šio kasmetinio ritualo metu draugai tampa priešais, priešai – draugais, išnaudojama daug energijos, kovojant už pardavimų bei išlaidų planus. Top vadovai nori didesnių pardavimų, mažesnių išlaidų, o vykdytojai nori „atvirkščiai“. Visi turi savų argumentų, pasiteisinimų, prognozių. Galiausiai, po daug pykčių, nužudžius daug nervų ląstelių, padarius daug „tu – man, aš – tau“ kompromisinių susitarimų, atsiranda kažkoks planas, kuris tampa „šventu ir nediskutuojamu“. O vėliau, už nepasiektus pardavimus vadovai „tarkuoja“, savo ruožtu, stengiamasi tvarkingai laikytis išlaidų plano. 

Tačiau bet kuri organizacija (net ir smulki įmonė) gali gauti daug naudos, jeigu teisingai pasidarys metinių tikslų nusistatymą, veiksmų planavimą ir tai įvertins ir per finansinę prizmę susidarydama biudžetą. 

Taip pat rekomenduojame pasižiūrėti vebinaro apie metinio biudžetavimo proceso įrašą, kurį galite surasti čia: https://www.amverklubas.lt/biudzetas .

Tinklalaidės autorius Nerius Jasinavičius

Daugiau informacijos apie Smulkaus ir Vidutinio verslo vadovų-savininkų įgūdžių ugdymo programą "Nuo Amato prie Verslo" sužinokite čia: https://amver.lt/ 

Apie Neriaus Jasinavičiaus knygą "Nuo Amato prie Verslo. Pradžia" sužinokite čia: https://amver.lt/knyga-1-dalis/ . 

 

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.